Wychowawcy i organizatorzy
Kadra naszego obozu to doświadczeni wychowawcy. Nie znajdziecie wśród nad osób, które dopiero uczą się zawodu. Wybraliśmy doświadczonych, odpowiedzialnych, otwartych i ciekawych świata ludzi, którzy sprawią, że dzieci i młodzież spędzą czas twórczo i bezpiecznie. Poznajcie nas!
Katarzyna Mrozowska – kierowniczka obozu; wieloletnia nauczycielka historii w Szkole Podstawowej Nr 35 w Gdyni, autorka programu „Wyjdź z ławki”, Rzeczniczka praw ucznia, tutorka,
surdotyflopedagożka, edukatorka. Z zamiłowania kierowniczka i wychowawczyni wypoczynków letnich dla dzieci i młodzieży. Prywatnie matka dwójki dzieci: dwudziestoczteroletniego Kacpra i czternastoletniej Niny. Podróżniczka. Fanka ambitnego kina, literatury kryminalnej i dobrego jedzenia.
Maciej Dębski – prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg, organizator obozu. Wykładowca akademicki zatrudniony w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministerstwa Cyfryzacji, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych, autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji). Pomysłodawca materiału edukacyjnego dla 5-6 latków i uczniów dla 1-3 szkół podstawowych pt. W KRAINIE FONOLANDII.
Justyna Domecka – nauczycielka świetlicy, socjoterapeutka, tutorka stale współpracująca z dziećmi i młodzieżą. Twórczyni programu edukacyjnego Laboratorium Kreatywności, na co dzień w pracy wykorzystująca metody Pozytywnej Dyscypliny i Komunikacji bez przemocy. Prywatnie pasjonatka podróżowania, musicali i dobrego towarzystwa 🙂
Mirosława Bielawa – z zamiłowania nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, z wykształcenia – filolog rosyjski, z pasji do zasad i porządku – nauczycielka matematyki. Pragmatyczna realistka z dystansem podchodząca do rzeczywistości. Gdyby doba miała kilka zapasowych godzin poświęciłaby je na czytanie książek, grę w planszówki oraz oglądanie arcydzieł Barei. Od ponad roku jest bezgranicznie zakochana w Berlinie – mopsie Berlinie. Zimą zapadłaby najchętniej w sen zimowy, wiosną budzi się do życia. Nie cierpi jajecznicy, za to uwielbia „Kogel – mogel”. Nie przebiegłaby maratonu nawet
za paczkę frytek i słój kremu czekoladowego. Za to chętnie pojechałaby w dowolny zakątek świata, zwiedzała i poznawała nowe miejsca. Marzy, o tym by, jak dorośnie, zostać stewardessą. Do nieprzytomności jest zakochana w głosie Wodeckiego, Wysockiego, Zalewskiego i utworach Kurta Cobaina.
Wioleta Bellwon – oligofrenopedagog z wieloletnim doświadczeniem. Na co dzień pracuje z dziećmi z niepełnosprawnościami w szkole podstawowej w Gdyni. Uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do ludzi i świata. Prywatnie żona oraz uzdolniona plastycznie i manualnie mama
dwóch super córek. Wyjątkowo lubi pizzę i spacery po lesie.
Jakub Chrząszcz, student w Instytucie Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, na co dzień uśmiechnięty i pełny energii Jakub. Od najmłodszych lat uczęszczał na zajęcia z breakdance, aktualnie tworzy muzykę (rap/trap, muzyka nowoczesna, hip-hop), twórca scenariuszy do teledysków. Odkąd pamięta jego rodzice wysyłali go na kolonie wszelkiego rodzaju, co dawało mu mnóstwo radości i niesamowitych wspomnień. Zapalony miłośnik snowboarda i skateboarda, uczęszcza na zajęcia boksu, codziennie biega. W sezonie letnim pomaga rodzicom w rodzinnym biznesie zwanym “Osada pod Turem”. gdzie przyjmujemy różne grupy wiekowe na wycieczki edukacyjne po lesie i po osadzie, oraz
różnego rodzaju warsztaty. Pełni rolę przewodnika i animatora, na kolonii jest gościem od zadań specjalnych.
Piotr Pruszyński, student w Instytucie Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego na specjalizacji antropologia i socjologia kultury, zainteresowania: antropologia, biologia i ogrodnictwo, w wolnym czasie lubi wybierać się do lasu by podziwiać przyrodę, pielęgnować przydomowy ogród oraz ćwiczyć na siłowni.
Aleksandra Mierzejewska, studentka w Instytucie Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, interesuje się popkulturą, szczególnie serialami i muzyką a także makijażem. Wolny czas lubi spędzać na rozmowach ze znajomymi, doskonaleniu umiejętności makijażowych oraz poznawaniu hiszpańskiego języka i kultury.
Aleksandra Kołecka, studentka w Instytucie Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Interesuje się psychologią, a docelowo chciałaby zostać psychoterapeutką dzieci i młodzieży. W wolnych chwilach lubi spotykać się ze znajomymi i spędzać czas ze swoim psem na świeżym powietrzu. Miłośniczka kawy, muzyki i tańca.
Ewa Kodłubajska, studentka w Instytucie Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, większość swojego wolnego czasu spędza na siłowni, sport to zdecydowanie jej pasja. Od dziecka towarzyszy w jej życiu muzyka, bardzo lubi śpiewać! Na co dzień jest osobą otwartą, uśmiechniętą i przede wszystkim pozytywnie nastawioną do życia. Bardzo ceni sobie czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi – to oni w głównej mierze motywują ją do działania.
Ilona Śnieda, studentka w Instytucie Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego Studentka, która w wolnych chwilach lubi oglądać ulubione seriale i czytać książki. Poza tym miłośniczka jazdy na rolkach. Kiedyś znienawidzone gotowanie przekuła w zamiłowanie do karmienia siebie i najbliższych. Przyjemność sprawia jej również spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.
Dominika Dunda, studentka w Instytucie Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, w wolnym czasie lubi pozostawać w ruchu uprawiając sporty szczególnie na łonie natury. Do jej zainteresowań należą kinematografia oraz literatura piękna.
Wiktoria Zakrocka, studentka w Instytucie Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego na specjalizacji socjologia w działaniu. Nowe doświadczenia to coś czego cały czas szuka, a jeśli da się to powiązać z językami i podróżami nie może być lepiej. Lubi poznawać człowieka od wewnątrz, dowiadywać się jakie mechanizmy i prawa rządzą ludzką psychiką, a zarazem troszkę pofilozofować. Mieszkanie nad morzem stwarza jej idealne warunki do biegania nad zielonym wybrzeżem i korzystania z dobrodziejstw natury, nawet w chłodniejsze dni. Gdy tylko znajdzie moment, wraca do domu rodzinnego, by spędzić czas z rodzinką i kotkiem, który jest jej częścią.
Karolina Kilichowska – studentka biznesu i języków obcych, animatorka
pracująca w sali zabaw dla dzieci. Od pięciu lat spędza każde
wakacje na koloniach z dziećmi, dbając o rozwój i kreatywność
najmłodszych grup. Uwielbia podróże oraz długie spacery w lesie w
towarzystwie swoich piesków. W wolnym czasie czyta ogrom książek i
uczy się nowych języków.
W Fundacji Dbam o Mój Zasięg promujemy mądre korzystanie ze smartfona i internetu. Zostaw nam swój email, a od czasu do czasu wyślemy Ci przydatne informacje pomagające wprowadzić pożyteczne zmiany w korzystaniu na co dzień z nowych technologii.
Wykonanie: Maurycy Gast