Wychowawcy i organizatorzy

Poznaj nas bliżej!

Kadra naszego obozu to doświadczeni wychowawcy. Nie znajdziecie wśród nad osób, które dopiero uczą się zawodu. Wybraliśmy doświadczonych, odpowiedzialnych, otwartych i ciekawych świata ludzi, którzy sprawią, że dzieci i młodzież spędzą czas twórczo i bezpiecznie. Poznajcie nas!

Katarzyna Mrozowska – kierowniczka obozu; wieloletnia nauczycielka historii w Szkole Podstawowej Nr 35 w Gdyni, autorka programu „Wyjdź z ławki”, Rzeczniczka praw ucznia, tutorka,
surdotyflopedagożka, edukatorka. Z zamiłowania kierowniczka i wychowawczyni wypoczynków letnich dla dzieci i młodzieży. Prywatnie matka dwójki dzieci: osiemnastoletniego Kacpra i dziewięcioletniej Niny. Podróżniczka. Fanka ambitnego kina, literatury kryminalnej i dobrego jedzenia (gotuje, nie smakuje). 

Maciej Dębski – prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg, organizator obozu. Wykładowca akademicki zatrudniony w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministerstwa Cyfryzacji, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych, autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji). Pomysłodawca materiału edukacyjnego dla 5-6 latków i uczniów dla 1-3 szkół podstawowych pt. W KRAINIE FONOLANDII.

Justyna Domecka – nauczycielka świetlicy, socjoterapeutka, tutorka stale współpracująca z dziećmi i młodzieżą. Twórczyni programu edukacyjnego Laboratorium Kreatywności, na co dzień w pracy wykorzystująca metody Pozytywnej Dyscypliny i Komunikacji bez przemocy. Prywatnie pasjonatka podróżowania, musicali i dobrego towarzystwa 🙂

 

 

Radek Janicki – Lubi mówić, że na co dzień chodzi do szkoły podstawowej. Oficjalnie jego zadaniem jest uczenie historii, wiedzy o społeczeństwie, etyki. Mniej oficjalnie uczy się od młodych ludzi współczesnego świata. Dlatego chętnie korzysta z wszelkich możliwości spotkań z młodzieżą a jedną z nich jest praca w czasie kolonii. Gdy ma ochotę odpocząć idzie w góry i w doliny, przez lasy, pola, łąki, pustynie (na razie jedną, Błędowską). Idzie drogą, ścieżką, bezdrożem, rzeką, czasem przybiera postać clowna i z piankowym nosem idzie do szpitala, by wywołać uśmiech na twarzach dzieciaków.

Mirosława Bielawa – z zamiłowania nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, z wykształcenia – filolog rosyjski, z pasji do zasad i porządku – nauczycielka matematyki. Pragmatyczna realistka z dystansem podchodząca do rzeczywistości. Gdyby doba miała kilka zapasowych godzin poświęciłaby je na czytanie książek, grę w planszówki oraz oglądanie arcydzieł Barei. Od ponad roku jest bezgranicznie zakochana w Berlinie – mopsie Berlinie. Zimą zapadłaby najchętniej w sen zimowy, wiosną budzi się do życia. Nie cierpi jajecznicy, za to uwielbia „Kogel – mogel”. Nie przebiegłaby maratonu nawet
za paczkę frytek i słój kremu czekoladowego. Za to chętnie pojechałaby w dowolny zakątek świata, zwiedzała i poznawała nowe miejsca. Marzy, o tym by, jak dorośnie, zostać stewardessą. Do nieprzytomności jest zakochana w głosie Wodeckiego, Wysockiego, Zalewskiego i utworach Kurta Cobaina.

Justyna Adrianna Dobrowolska nauczyciel od ponad 19 lat, który nie wyobrażam sobie wykonywania innego zawodu.  Sama uważam, że ma ogromne szczęście, ponieważ bycie nauczycielem jest jej pasją życiową a praca z dziećmi codziennie dodaje jej energii w codziennym życiu. W wolnym czasie uwielbia pływanie, spacery, czytanie książek i słuchanie muzyki. Nie pogardzi też dobrym kinem czy spektaklem teatralnym.


Tomasz Czerniak – nauczyciel i pedagog. Pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi i uczy je jak sobie poradzić w życiu. Jest zafascynowany historią, odkąd w czwartej klasie podstawówki wpadł mu do ręki szkolny atlas historyczny. Sztuka pisania ikon, origami, broń biała i jak zaparzyć herbatę w tradycyjny chiński sposób to jest to co lubi najbardziej. W wolnym czasie zabiera syna na motor i rusza w trasę na surwiwalową przygodę. Niczego nie wyrzuca – nawet ze złomu można zrobić fajne noże.


Anna Kwinta – mieszka i uczy się w Gdyni w Technikum Gastronomicznym. Jestem córką, siostrą, ciocia i narzeczoną. Wychowuje się w bardzo dużej rodzinie i odkąd pamięta otaczał ją wianuszek dzieci. Najpierw było to tylko rodzeństwo a od kilku lat siostrzeńcy i siostrzenice. Może dlatego swoją przyszłość wyobraża sobie w dużej rodzinie. Uwielbia ten gwar, wspólne posiłki i wakacje. Gdy udaje jej się znaleźć chwilę dla siebie chętnie spaceruje, czyta, słucha muzyki i piecze torty. W niedalekiej przyszłości pragnie założyć kafejkę i rozwijać się w tym kierunku.