Wychowawcy i organizatorzy
Kadra naszego obozu to doświadczeni wychowawcy. Nie znajdziecie wśród nad osób, które dopiero uczą się zawodu. Wybraliśmy doświadczonych, odpowiedzialnych, otwartych i ciekawych świata ludzi, którzy sprawią, że dzieci i młodzież spędzą czas twórczo i bezpiecznie. Poznajcie nas!
Katarzyna Mrozowska – kierowniczka obozu; wieloletnia nauczycielka historii w Szkole Podstawowej Nr 35 w Gdyni, autorka programu „Wyjdź z ławki”, Rzeczniczka praw ucznia, tutorka,
surdotyflopedagożka, edukatorka. Z zamiłowania kierowniczka i wychowawczyni wypoczynków letnich dla dzieci i młodzieży. Prywatnie matka dwójki dzieci: osiemnastoletniego Kacpra i dziewięcioletniej Niny. Podróżniczka. Fanka ambitnego kina, literatury kryminalnej i dobrego jedzenia (gotuje, nie smakuje).
Maciej Dębski – prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg, organizator obozu. Wykładowca akademicki zatrudniony w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministerstwa Cyfryzacji, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych, autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji). Pomysłodawca materiału edukacyjnego dla 5-6 latków i uczniów dla 1-3 szkół podstawowych pt. W KRAINIE FONOLANDII.
Justyna Domecka – nauczycielka świetlicy, socjoterapeutka, tutorka stale współpracująca z dziećmi i młodzieżą. Twórczyni programu edukacyjnego Laboratorium Kreatywności, na co dzień w pracy wykorzystująca metody Pozytywnej Dyscypliny i Komunikacji bez przemocy. Prywatnie pasjonatka podróżowania, musicali i dobrego towarzystwa 🙂
Radek Janicki – Lubi mówić, że na co dzień chodzi do szkoły podstawowej. Oficjalnie jego zadaniem jest uczenie historii, wiedzy o społeczeństwie, etyki. Mniej oficjalnie uczy się od młodych ludzi współczesnego świata. Dlatego chętnie korzysta z wszelkich możliwości spotkań z młodzieżą a jedną z nich jest praca w czasie kolonii. Gdy ma ochotę odpocząć idzie w góry i w doliny, przez lasy, pola, łąki, pustynie (na razie jedną, Błędowską). Idzie drogą, ścieżką, bezdrożem, rzeką, czasem przybiera postać clowna i z piankowym nosem idzie do szpitala, by wywołać uśmiech na twarzach dzieciaków.
Mirosława Bielawa – z zamiłowania nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, z wykształcenia – filolog rosyjski, z pasji do zasad i porządku – nauczycielka matematyki. Pragmatyczna realistka z dystansem podchodząca do rzeczywistości. Gdyby doba miała kilka zapasowych godzin poświęciłaby je na czytanie książek, grę w planszówki oraz oglądanie arcydzieł Barei. Od ponad roku jest bezgranicznie zakochana w Berlinie – mopsie Berlinie. Zimą zapadłaby najchętniej w sen zimowy, wiosną budzi się do życia. Nie cierpi jajecznicy, za to uwielbia „Kogel – mogel”. Nie przebiegłaby maratonu nawet
za paczkę frytek i słój kremu czekoladowego. Za to chętnie pojechałaby w dowolny zakątek świata, zwiedzała i poznawała nowe miejsca. Marzy, o tym by, jak dorośnie, zostać stewardessą. Do nieprzytomności jest zakochana w głosie Wodeckiego, Wysockiego, Zalewskiego i utworach Kurta Cobaina.
Justyna Adrianna Dobrowolska – nauczyciel od ponad 19 lat, który nie wyobrażam sobie wykonywania innego zawodu. Sama uważam, że ma ogromne szczęście, ponieważ bycie nauczycielem jest jej pasją życiową a praca z dziećmi codziennie dodaje jej energii w codziennym życiu. W wolnym czasie uwielbia pływanie, spacery, czytanie książek i słuchanie muzyki. Nie pogardzi też dobrym kinem czy spektaklem teatralnym.
Tomasz Czerniak – nauczyciel i pedagog. Pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi i uczy je jak sobie poradzić w życiu. Jest zafascynowany historią, odkąd w czwartej klasie podstawówki wpadł mu do ręki szkolny atlas historyczny. Sztuka pisania ikon, origami, broń biała i jak zaparzyć herbatę w tradycyjny chiński sposób to jest to co lubi najbardziej. W wolnym czasie zabiera syna na motor i rusza w trasę na surwiwalową przygodę. Niczego nie wyrzuca – nawet ze złomu można zrobić fajne noże.
Anna Kwinta – mieszka i uczy się w Gdyni w Technikum Gastronomicznym. Jestem córką, siostrą, ciocia i narzeczoną. Wychowuje się w bardzo dużej rodzinie i odkąd pamięta otaczał ją wianuszek dzieci. Najpierw było to tylko rodzeństwo a od kilku lat siostrzeńcy i siostrzenice. Może dlatego swoją przyszłość wyobraża sobie w dużej rodzinie. Uwielbia ten gwar, wspólne posiłki i wakacje. Gdy udaje jej się znaleźć chwilę dla siebie chętnie spaceruje, czyta, słucha muzyki i piecze torty. W niedalekiej przyszłości pragnie założyć kafejkę i rozwijać się w tym kierunku.
W Fundacji Dbam o Mój Zasięg promujemy mądre korzystanie ze smartfona i internetu. Zostaw nam swój email, a od czasu do czasu wyślemy Ci przydatne informacje pomagające wprowadzić pożyteczne zmiany w korzystaniu na co dzień z nowych technologii.
Wykonanie: Maurycy Gast